Mavişehir Parkına Görkemli Açılış

banner68

banner78

banner82

banner77
05 Mart 2015 Perşembe

İzmir'de emniyet mensuplarına operasyon

Mavişehir Parkına Görkemli Açılış

Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir Meydanı’nı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın katıldığı görkemli bir açılış ile gerçekleştirdi. Görkemli açılışa yapılan konuşmalar damga vurdu.

27 Haziran 2013 Perşembe 16:01
Bu haber 274 kez okundu
Mavişehir Parkına Görkemli Açılış
 Karşıyaka Belediyesi tarafından Mavişehir sahilinde 14 bin metrekarelik alanın düzenlenmesiyle oluşturulan Mavişehir Meydanı, haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın katıldığı törenle açıldı. Törene haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP İzmir Milletvekilleri Aytun Çıray,Mehmet Ali Susam, haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin,İl Genel Meclis Başkanı Serdar Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Dr. Ali Karaege,il yöneticileri, Büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Durak, Mavişehir Meydanının açılış törenine katılımından dolayı haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'a plaket sundu.

Açılış törenin ardından mini bir tören daha düzenlendi. Bugüne kadar yaklaşık 30 aracı farklı belediyelere hibe eden Karşıyaka Belediyesi, 8 araç için devir teslim töreni düzenledi. Araçlar törene gelen katılan belediyelerin başkanlarına teslim etti. Yerel seçimlere 9 aydan daha az bir zaman kala Karşıyaka Belediye Başkan Cevat Durak ardı ardına yaptığı açılışlarla gövde gösterisi yapmaya devam ediyor. 9 yıllık görev süresinde 300’ün üzerinde projeyi hayata geçiren, 250 milyonu kendi kaynaklarıyla olmak üzere 500 milyonun üzerinde yatırım gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi son olarak Mavişehir Meydanı’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılış hatırası olarak meydana manolya ağacı dikildi.

GÜNAYDIN: ALT TARAF DİN İMAM, ÜST TARAFA HAN HAMAM

haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP’deki ideoloji ve kadro arasındaki uyuma dikkat çekti ve şunları kaydetti; “ Aynı uyum Adalet ve Kalkınma Partisi’nde de var. haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP’nin ideolojisiyle kadro arasında uyum var. Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan Twitter belası diyor. Neden böyle bir şey diyor. Çünkü Türkiye’de yazılı ve görsel medyayı egemenliği altına aldı. TMSF’ye devrettirip yandaşlarına peşkeş çektiremediklerini vergi baskısıyla kontrol altına alıyor. Twitter da insanlar 140 karakterlik özgürlük türküleri söylüyor. Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan’ın ardından Bakan’ı eksik kalır mı? Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım... Üstelik İzmir’den seçildi. ‘Twitter’la işbirliği yapamadık’ diyor. O da Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan’ı gibi 140 karaktere teslim olmanın itirafında bulunuyor. Diğer bir Bakan Egemen Bağış…’ Camide içki içilen görüntüleri gösterdik’ diyor AB büyükelçilerine… AB büyükelçileri çıkıp ‘biz böyle bir görüntü izlemedik’ dedi. Memleketin namuslu müezzini çıkıp açıklamalarıyla her şeyi göz önüne serdi. Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan tutamadığı faşizmi ortaya koyuyor. ‘Ayaklar baş oldu’ diyor Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan… Baş kendisi. Diktatör. Ayak takımı dediği alanları dolduran milyonlarca insan. Yemin ediyorum bende ayak takımındanım. Yemin ediyorum o ayak takımı sana gününü gösterecek. haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP’yi tanımlamak için ansiklopediler yazılabilir. Bence iki cümleyle anlatılabilir. Alt taraf din imam üst tarafa han hamam… Tarihi sorumluluk içindeyiz. Cumhuriyetin emanetçileri bayrağı ait olduğu yere dikmeliyiz. Neresi orası Tam bağımsız, antiemperyalist Türkiye Cumhuriyeti” diye konuştu.

PARTİ BUNLARIN TAKİPÇİSİ

Konuşmasında aday adaylarına da seslenen Günaydın ;“ haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP bu başkan olsun o olmasın kavgasına düşecek parti değil. İçimizde bu kavgaya düşen nefsine yenilen olursa şunu iyi bilsin ki parti bunları takip ediyor” diyerek bitirdi.

ENGİN: SON 10 YILDA BELEDİYELERİMİZ İZMİR’E ÖNEMLİ TESİSLER KAZANDIRDI

haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, “ Yan taraftaki arazi büyük bir yeşil alandı. TOKİ ve haberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakanlık ihaleyle satışla bir inşaat firmasına sattı. Biz de bunu Şehircilik Müdürlüğüne, Bakanlığa ve TOKİ’ye sorduk. Ses çıkmadı. Aylar sonra bu alan 1,4 ticari imar verildi. 100 milyonluk bir rant yaratıldı. Belediye başkanımız kutluyorum dava açmış. Dilerim yeşil alan Mavişehirlilerin kullanımına açılır. En az Gezi Parkı kadar önemli bir konu. İzmirlileri duyarlılığa çağırıyorum. Son 10 yılda belediyelerimiz İzmir’e önemli rekreasyon alanları ve yeşil alan tesisleri haberleri/kaza" title="kaza" class="klink">kazandırdı. Hükümet ‘3 milyar ağaç diktik’ dedi. Tabi dikersiniz statları yok edersiniz, Gezi Parkı’nı yok edersiniz sonra gider dağ başlarına palamutları dikersiniz. Sonra övünürsünüz. İyi ki gençlerimiz var. Bundan sonra parti olarak en önemli uğraşlarımızdan biri çevre olacak. Kadına şiddetle mücadele olacak” dedi.

DURAK: BÖLGE TURİZMDE ÖNE ÇIKARACAK

Bitişik nizam yapılaşmanın, yüksek blokların arasında, sıkışıp kalmış kente nefes aldıracak bir alan yarattıkları için çok mutlu olduklarını belirten Başkan Durak, “Mavişehir sahilimizde, yapılaşmaya açılmak istenen bu alanı, büyük mücadeleler sonucu, yeşil alan olarak düzenleyerek, Karşıyakalıların hizmetine sunuyoruz. Açılışını yaptığımız Mavişehir Meydanı, 14 bin metrekarelik bir alanın düzenlenmesiyle oluştu. Bu çalışma ile Mavişehir sahilinde sürdürdüğümüz rekreasyon çalışmamız yüz binlerce metrekareye ulaşmış oldu. Burada, ileride oluşacak iskelemizle ulaşım rahatlayacak. Tramvay hattıyla ise, toplu taşımada da önemli adımlar atılacak. Bu meydanın, hemen ilerisinde yer alacak marinamız da, bölgeyi turizmde öne çıkaracak” dedi.

“KARŞIYAKA’NIN RANTI KARŞIYAKALILARINDIR”

Kenti yeniden planlarken, özellikle kentin yeniden yeşille buluşmasına dikkat ettiklerini belirten Durak, “ Karşıyaka bir zamanlar bahçeleriyle ünlü bir kent iken, 80’li yılların başından itibaren, çarpık kentleşmeye teslim edilmiştir. Şimdi biz, bu ihmal edilmişliğin izlerini silmeye çalışıyoruz 9 yıl içinde yaptığımız çalışmalarla, yeşil alan miktarını 600 bin metrekareden 1 milyon 200 bin metrekareye çıkardık. Bu iki kat artışla, kişi başına düşen yeşil alan miktarı da, 2.85’den 4.50’ye ulaşmış oldu. Yapmış olduğumuz 156 parkla, kentimizde, park sayısı 300’ü geçerken, insanlarımıza, her sokakta nefes alacak alanlar yarattık. Bütün bunları, adeta yoktan var ettik. Bizim temel görevimiz, bu kentte yaşayan insanların, günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve mutluluklarını arttırmaktır. Sosyal demokrat belediyeleri, diğerlerinden ayıran temel noktada budur. Karşıyaka’nın rantı Karşıyakalılarındır. Bugün açılışını yaptığımız Mavişehir Meydanı’nı, ya da Atakent’te 50 dönümlük Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nı, Tay Park’ın bulunduğu alanı, rahatlıkla AVM yaptırabilirdik. Buralara da, yüksek konut izni verebilirdik. Kaldı ki, taliplileri de çoktu. Ancak, biz öyle yapmadık. Mücadele ettik ve buraları yeşil alan olarak, halkımızın hizmetine sunduk.92 yılında hazırlanan planla, yüksek katlı yapılaşmanın önü açılmıştır. Hemen, arkanızda da görmekte olduğunuz binalar, bu acı gerçeğin eseridir. Bakanlığın, bölge için hazırladığı yeni planlar da, bölgedeki yoğunluğu iki kat arttırmaya yöneliktir. Mavişehir’in, var olan sorunlarını ikiye katlayacak olan bu planlara karşı açmış olduğumuz davalar sürmektedir.”Durak rant anlayışına dayalı, bölge insanına rağmen, yapılmak istenen plan değişikliğine karşı vermekte oldukları mücadelede Genel Başkan Yardımcısı Günaydın’dan destek istedi.

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Bugüne kadar 30’a yakın belediyeye hizmet aracı hibe ettiklerini belirten Durak, “8 belediyemizin daha, sosyal demokrat belediyecilik mücadelesine, destek veriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyelerimiz arasındaki, Uşak’ın Ulubeyli İlçesi’ne hibe ettiğimiz aracı geçtiğimiz günlerde, acil ihtiyaçlarından dolayı göndermiştik. Geri kalan, 7 aracın, devir teslimini, burada bulunan belediye başkanlarımıza, bizzat yapacağız. “Birlikten kuvvet doğar” diyerek, Adıyaman’ın Kömür, Tokat’ın Kuyucak, Yazıcık ve Güzelbeyli beldeleri ile Antalya’nın Gazipaşa, Ankara’nın Kalecik ve Kayseri’nin Akkışla ilçelerine Karşıyaka’dan selam yolluyoruz. Ve diyoruz ki, sosyal demokrat belediyelerin kardeşliği, 2014’de Türkiye’ye ışık olacak” diye konuştu.

ÇIRAY: BU GENÇLERLE BERABER HESAP SORACAĞIZ

haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Türkiye’de İzmir, İzmir’de Karşıyaka demokrasinin sembolü bir kenttir. Sizlere bir teklifim var. Yan tarafa el koyanlara tepki gösterelim ve oraya inşaat yaptırmayalım. Gündoğdu Meydanı’nda 1 milyon kişiyle miting yaptık. Kimsenin burnu kanamadı. Camlar kırılmadı. Sesleniyorum. Biz İzmir’de Gezi Parkı’nı desteklerken burada yeşil alan için hak arama mücadelesi yaparken olay çıkıyorsa bunun sebebi provokatör yöneticiler olur. Türkiye’nin en büyük provokatörü Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan Erdoğan’dır. Dindar, dindar olmayan alevi-suni Türk-Kürt diye bölersen ardından benim yüzde ellim iyi adamlar meydanlardakiler hain dersen olmaz. Taksim’de ülkenin gençliği yeni Türkiye idealini aradığını göstermiştir. Bu ideal haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP’nin genlerinde vardır. Bu gençlerle birlikte meydanların ve hırsızlıkların hesabını soracağız” dedi.

SUSAM: GEZİ’YLE ORTAYA BİR GERÇEK ÇIKTI

haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, “Belediye başkanlarımızla gurur duyuyoruz. İzmirli olmaktan Karşıyaka’dan seçilmekten mutluluk duyuyorum. İzmir’de yapılanları gördükten sonra 89 sonrası İzmir’de sahili düzenleyen Çakmur’u hatırladım. İstanbul’da Sözen’i hatırladım. Ankara’da metroyu kent yenilemeyi başlatan Karayalçın’ı hatırladım. Sosyal demokrat belediye başkanları önemli hizmetler verdi ülkeye… Gezi Parkı’yla bir gerçek ortaya çıktı. Kent rantını insanın değer yargılarının önüne koyanlara ne kadar çok bina dikip para haberleri/kaza" title="kaza" class="klink">kazanırız diyenlerin karşısına dimdik çıkan insanlar oldu. Kendi içimizdeki mücadeleyi bırakıp dışa karşı mücadele etmeliyiz. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a sesleniyorum. İzmir’le oynamayın. İzmir’in Çeşmesi’ne Karşıyakası’na müdahale etmeyin. Siz etseniz de biz ettirmeyeceğiz. Bunu böyle bilin. TOKİ’ler haberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakanlıklar belirli müteahhitlerin çıkarlarını değil halkın çıkarlarını korumalı” diye konuştu.

AYDOĞAN: BELEDİYE BAŞKANLIĞI haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP’LİLERİN İŞİDİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, konuşmasıyla açılış töreninee damga vurdu. Aydoğan şunları söyledi; “ Belediyecilik belediye başkanlığı güzel bir alan gördükten sonra bunu ranta nasıl çeviririm diyenlerin işi değildir. Böyle güzel bir yeri halkıma nasıl haberleri/kaza" title="kaza" class="klink">kazandırırım diyenlerin işidir. Onun için belediye başkanlığı haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP’lilerin işidir. Belediye başkanlığı halkı bölmek isteyenlerin işi değildir. Belediye başkanlığı halkı kucaklayıp ayrım yapmamaktır. Belediye başkanlığı halk için ayrılan yeşil alanları satanların işi değil bunları koruyanların işidir. Onun için haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP’lilerin işidir. 40 yıllık yöneticiyim. Böyle rezillik görmedim. Yeşil alanlar satılıyor. Buca otobanın orda damlar var. Millet gecekondu zannediyor. Onlar haberleri/devlet" title="devlet" class="klink">devletin sattığı yerler. İzmirli köpek dolabına sokulmak isteniyor demişti. İşte her şey meydanda. Bir kişiye 40 defa deli dersen deli olur. haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP muhalefet yapamıyor diye yandaş basın bunu işledi. 8-10 sene sonra bazı arkadaşlarımız acaba demeye başladı. Genel Merkez ve il ilçe örgütleri iyi muhalefet yapmaktadır. Bu köpek dolabından çıkmalıyız. Biz iyi kadrolara sahibiz. Yerel seçim döneminde iyi şekilde değerlendirmemiz gerek. haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP tam bağımsız bir Türkiye ve Cumhuriyet için mücadele ediyor. Mustafa Kemal Atatürk ‘ya istiklal ya haberleri/%C3%B6l%C3%BC" title="ölü" class="klink">ölüm’ demiştir. Bugün biz de ya istiklal ya haberleri/%C3%B6l%C3%BC" title="ölü" class="klink">ölüm diyoruz. Belediye başkanlarımız görün. Savunamayacağımız belediye başkanımız yok. Adaylık önemli değil. Kimler geldi kimler geçti ama savunamayacağımız bir isim yok” dedi.

MEYDANIN ÖZELLİKLERİ

Karşıyaka’nın Mavişehir Deniz Kent Restoran’ın karşısında düzenlenen yeni meydanı, toplam 14 bin metre karelik bir alanı kapsıyor. İçerisinde 58 araçlık otoparkı bulunan meydanda Heykeltıraş Ahmet Uzun tarafından yapılan denizkızı, pelikan ve flamingolardan oluşan heykeller bulunuyor. Düzenleme alanında 5 bin 627 metre karelik yeşil alan, 437 metre karelik çocuk oyun alanı, 153 metre karelik spor alanı bulunuyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner36