MHP'nin İzmir Büyükşehir ve 25 ilçe adayı kesinleşti

banner68

banner78

banner82

banner77
29 Mart 2015 Pazar

İzmir'de emniyet mensuplarına operasyon

MHP'nin İzmir Büyükşehir ve 25 ilçe adayı kesinleşti

Yerel seçim öncesi İzmir’de CHP ve AK Parti'nin Büyükşehir adaylarının ardından MHP’nin adayı da netleşti. Teşkilatın kararına uyan Bahçeli'nin de katıldığı İzmir’deki aday tanıtım toplantısında Murat Taşer İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 25 ilçenin adaylarının kesinleştiği toplantıda, 5 ilçe açıklanmadı...

30 Aralık 2013 Pazartesi 09:16
Bu haber 128 kez okundu
MHP'nin İzmir Büyükşehir ve 25 ilçe adayı kesinleşti
 Kültürpark 3 No’lu Holl’de partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşen İzmir Aday Tanıtım toplantısında, beklenen oldu. haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP İzmir’de,  Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura’nın eski bürokratlarından Murat Taşer ile seçime girecek. İzmir Milletvekilleri Ahmet Kenan Tanrıkulu veya Oktay Vural'dan birinin aday gösterileceği iddiası boşa çıktı. Bahçeli’nin bu kararı kulislerden 'teşkilatın kararına uydu' olarak yorumladı.

mhpadaylari.jpg" style="color: rgb(46, 46, 46); font-family: Arial; font-size: 14px; line-height: 22px; height: 391px; width: 575px;" />

haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP’NİN İZMİR ADAYLARI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Taşer
Aliağa Belediyesi Adayı Serkan Acar
Bayındır Belediyesi Adayı Mümtaz Almışlar
Bayraklı Belediyesi Adayı Mehmet Toptaş
Bergama Belediyesi Adayı Özkan Karadiken
Beydağ Belediyesi Adayı Alaaddin Topçu
Bornova Belediyesi Adayı Erol Bahtiyar
Buca Belediyesi Adayı Levent Çizmeli
Çiğli Belediyesi Adayı Mehmet Yalçın Dilaveroğlu
Gaziemir Belediyesi Adayı Köksal Koç
Güzelbahçe Belediyesi Adayı Hasan Berrak
Karabağlar Belediyesi Adayı Cihan Demir
Karaburun Belediyesi Adayı Ogün Dönmez
Karşıyaka Belediyesi Adayı Lütfü Kılıç
Kiraz Belediyesi Adayı Saliha Şengül
Menemen Belediyesi Adayı Ahmet İncesu
Selçuk Belediyesi Adayı Levent Görür
Narlıdere Belediyesi Adayı Umut Göl
Tire Belediyesi Adayı Hasan Çağlı
Torbalı Belediyesi Adayı Yurdadoğ Mutlu
Urla Belediyesi Adayı Hüseyin Akgül
Dikili Belediyesi Adayı Halis Devecioğlu
Foça Belediyesi Adayı Serdar Mersin
Kınık Belediyesi Adayı Rıza Dönmez
Konak Belediyesi Adayı Adil Özyiğit
Ödemiş Belediyesi Adayı Mehmet Yılmazer

5 İLÇE AÇIKLANMADI
haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP’nin İzmir Aday tanıtımında 5 ilçe açıklanmadı. Bu ilçeler: Balçova, Çeşme, Kemalpaşa, Dikili, Seferihisar. Bu ilçelerden aday gösterilip gösterilmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.
NE haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP NE haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP HERKES İÇİN haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP
haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İzmir belediye başkan adaylarını tanıttığı toplantıda rüşvet ve yolsuzluk iddialarına, bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yönelik davalara değindi. İktidara yüklenen Bahçeli, “TSK’ya atfedilen suçlamaların komplo olduğu, zoru görünce her değerini satacak haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP’li yüzler tarafından itiraf edilmiştir. Sözde darbe davalarında verilen kararların adil ve hukuka uygun olmadığı artık anlaşılmıştır. Bu yanlışın düzeltilmesi, hakların iadesi için gerekli hukuki girişim hızlı bir şekilde yapılmalıdır" dedi.

Kültürpark’taki Uluslararası Fuar Alanı’nda toplantıda konuşan haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’in haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP ile AK Parti arasındaki gerilime mecbur olmadığını belirterek, “İzmir kriz tellallarının eline mahkum olmamalıdır. Ne haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP, ne haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP, herkes için haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP. İşte İzmir’e bakışımız budur" dedi. Türk milletinin mavi gökyüzünün, başını haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP’nin çektiği, haberleri/CHP" title="CHP" class="klink">CHP’nin iştahla yardım ettiği malum odaklar tarafından perdelendiğini anlatan Bahçeli, şöyle dedi:

"Biliyoruz ki zincirleme gelen felaketleri, buna sebep olanlar engelleyemez. İzmir’in meselelerini müsebbipleri çözemez. İzmir’i kurtarılmış cephe olarak vehmeden, sorunlara tamamen ideolojik mercekle yaklaşan sözde elit tabaka bir yanda, bu aziz kente gavur yaftası vuran inanç hortumcuları diğer yandadır. Uçurumun iki yanında toplanan fırsatçılar İzmir’in aleyhine olacak ne varsa yapmaktadır. Çünkü bunların gündemleri başka, akılları bambaşka yerdedir. İzmir’e hizmet gibi bir hedefleri yoktur. İzmir’in potansiyelini harekete geçirmeye, burayı bir dünya markası, parlayan bir yıldız haline getirmeye bırakınız vizyonlarını, nefesleri bile yetmeyecektir."

Bahçeli İzmir’in, düşmana ilk kuruşunu atan Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’in fedakarlığını, Mustafa Kemal’in cesaretini temsil ettiğini belirterek, "Milli vicdanına güvendiğim, Cumhuriyet’i kalplerinde yükselten İzmirli kardeşlerim artık demagojiden bıkmıştır. Laf kalabalıkları karın doyurmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi İzmir’e taliptir. İzmir Hasan Tahsin’in fedakarlığını, Mustafa Kemal’in cesaretini temsil etmektedir" dedi.

“30 MART İŞBİRLİKÇİLERE TOKAT OLACAK”
haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP Genel Başkanı Bahçeli, 30 Mart’ın kavgadan menfaat uman, çatışmadan beslenen, cepheleşmeden nemalanan tüm gruplara, tüm aktörlere, tüm işbirlikçilere milli iradenin tokadı olacağını dile getirerek, şunları söyledi:

haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP devranı yakında kapanacaktır. haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP kervanı yolda kalacaktır. haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP mumu sönecektir. Aldatma, kandırma ve palavra iktidarı kepengi indirecektir. haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP gemisi milli iradeye toslayacak ve siyasi tarihin dehlizlerine gömülecektir. Recep Tayyip Erdoğan sultası, hanedanın saltanatı, hukuksuzluğun egemenliği, küstahlığın hükümranlığı, şiddetin bilirkişiliği geri gelmemek üzere bitecektir. Türk milleti 30 Mart’ta huzura uyanacak, İzmir belaları def edecektir. Buna inancım tamdır. 30 Mart kavgadan menfaat uman, çatışmadan beslenen, cepheleşmeden nemalanan tüm gruplara, tüm aktörlere, tüm işbirlikçilere milli iradenin tokadı olacaktır."

“İSLAM’I NAKDE ÇEVİRENLERDEN OLMADIK”
haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP lideri Bahçeli, iktidara yönelik eleştirilerini sürdürürken, "Çok şükür yalpalayarak, kavisler çizerek, fırıldak gibi dönerek bugünlere gelmedik. Sırf çıkar ittifaklarına bel bağlayarak haberleri/devlet" title="devlet" class="klink">devleti tanınmaz ve tanımlanmaz hale getirmedik, böyle bir şeyi aklımızın ucundan geçirmedik. İktidar icazetini okyanusun bu yakasında veya karşı yakasında ezile büzüle aramadık. Çağımızın vicdanı soykırıma uğramış deccallarından hamd-ı senalar ederim ki olmadık. Hakikatleri hırslarıyla örseleyenler, banka hesaplarını manevi zenginliğe üstün tutanlar, şeytani dürtüleri rahmani tutkuların üzerine çıkaranlar kuşku yok ki bizi anlayamazlar" dedi.

“TSK’YA KOMPLO OLDUĞUNU ANLADILAR”
haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan Erdoğan ve hükümetinin komplolarla, tehlikeli kampanyalarla Türk milletinin tepesine çöküp, önünü önünü kapattığını ve bağrına ateş topu gibi düştüğü görüşünü savundu.

Telefon ve ortam dinlemeleriyle özel hayatların mahvedildiğini anlatan Bahçeli, "Çarşaf çarşaf mahrem bilgiler servis edilerek insan hak ve özgürlükleri baltalanmıştır. Tuzaklar kurulmuş, iftiralar atılmış, odalara böcekler monte edilmiş, haneler gözetlenmiştir. Şafak vakitleri operasyonlar yapılmış, evler köşe bucak aranmış ve suç dosyalarına uyduruk, ihdas edilmiş kanıtlar koyulmuştur" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne komplo kurulduğunun artık ortaya çıktığını belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sözde darbe davalarında kullanılmak üzere kazılar yapılmıştır. Topraktan silahlar fışkırıyor diye beyanatlar verilmiştir. Bavul dolusu belgeler, sahte CD’ler aslı astarı olup olmadığına bakılmaksızın darbe teşebbüslerine delil olarak kullanılmıştır. TSK’nın içinden terör örgütleri çıkarılmış, Genelkurmay Başkanları terörist olarak suçlanmış ve cezaevine sokulmuştur. Hazırlanan eylem planlarına atılan imzaların ıslak olup olmadığıyla ilgili izler sürülmüş, Türk askeri tabur tabur mahkemelerde sorguya çekilmiştir. Geceli gündüzlü araştırma, inceleme ve soruşturmalar yapılmış, darbeci olarak mimlenenlerin hayatı karartılmıştır. Sözde darbe davalarındaki usul hataları, sübjektif yorumlar, üretilmiş deliller, PKK’lı gizli tanıklar, vicdanlara sığmayan kararlar asrın skandalı olarak hafızalara kazınmıştır. Darbeyle hiçbir alakası olmayan terörle mücadele kahramanları tarihin en ciddi insanlık suçuna maruz kalmışlardır. Darbecilerle mücadele propagandasıyla TSK aşağılanmıştır. Ülkemiz, haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP’nin iktidar yıllarında insafını bozuk para gibi gören ahlaksızların, ciğeri beş para etmez müfterilerin oyuncağı olmuştur. Bu haksızlık elbette kimsenin yanına kalmayacaktır. TSK’ya atfedilen suçlamaların komplo olduğu, zoru görünce her değerini satacak haberleri/AKP" title="AKP" class="klink">AKP’li yüzler tarafından itiraf edilmiştir. Sözde darbe davalarında verilen kararların adil ve hukuka uygun olmadığı artık anlaşılmıştır. Bu yanlışın düzeltilmesi, hakların iadesi için gerekli hukuki girişim hızlı bir şekilde yapılmalıdır.”

MANGALDA KÜL BIRAKMIYORDU ŞİMDİ YARGIDAN KAÇIYOR”
haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, askerler yargılanırken Erdoğan'ın 'hukukun üstünlüğünü' dilinden düşürmediğini hatırlatarak, şimdi rüşvet yolsuzluk iddialarını örtbas etmeye çalıştığı söyledi. Bahçeli, şöyle dedi:

"Gizli kapaklı işlerin meydana çıkmasından oldukça rahatsızdır. Rüşvet alıp veren faillerin, yolsuzluğun içine batan yandaşların, bürokratların, siyasetçilerin, haberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakanların ve hanedan mensuplarının adaletin karşısına çıkmasından aşırı korkmaktadır. İktidar, hukuka müdahale etmekte, adil yargılamayı sekteye uğratmaktadır. Savcıların görevini mevzuata uygun icra etmesine zorluk çıkarmaktadır. Polisin adli kolluk görevini tam ve eksiksiz yapmasını sabote etmektedir. Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan ve hükümeti haberleri/Anayasa" title="Anayasa" class="klink">Anayasa’ya aykırı davranmaktadır. Cumhuriyet savcıları tarafından, yolsuzlukla anılan, haklarında çok vahim iddialar bulunan kişilerin mahkeme karşısına çıkarılmasına Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan mani olmaktadır. Türkiye hukuk haberleri/devlet" title="devlet" class="klink">devleti olmaktan hızla uzaklaşmaktadır. Her tarafı kara kesilmiş, milletin kesesine, haberleri/devlet" title="devlet" class="klink">devletin kasasına, yetimlerin hakkına, yok yoksulun cüzdanına hortum bağlayan iktidar ve yandaşları yüzsüzce, pervasızca, telaşla üste çıkmaya çalışmaktadır."

Bahçeli, Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan Erdoğan’ın istiklal mücadelesi başlatıldığı sözlerini de eleştirerek, “Sözüm ona yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesini başlattıklarını utanmaksızın, yüzü kızarmaksızın açıklamaktadır" dedi.

Bahçeli, ekonomik krizin kaçınılmaz olduğunu ileri sürerek, “Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan Erdoğan ve hükümeti hukuk haberleri/devlet" title="devlet" class="klink">devleti prensibini rafa kaldırmak için her çirkefliğe meyletmektedir. İktidarla menfaat birliği kurmuş sahtekarlar, imtiyazlı zümre, yeni yetme elit taife tam korumaya alınmış, zırha büründürülmüştür. Uyarıyorum, bu şartlar altında ekonomik kriz kaçınılmazdır" diye konuştu.

Bahçeli, Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan’ın havalimanı mitinglerinden vazgeçip tansiyonu düşürmesi gerektiğini belirterek, "Görevini yapan savcılara yüz karası diyen Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan, gücü yetiyorsa, vicdanı varsa, yolsuzluğun başında değilse, yüzü zift gibi kararmış yanındaki hırsızlara, milletin parasıyla zenginleştirdiği asalaklara bakmalıdır" dedi.

Erdoğan ve hükümet sözcülerinin 'Yeni Türkiye' söylemine de değinerek, "Yeni Türkiye, hırsızın polisi görevden alma ahlaksızlığı, hukukun keyfileşmesi, kuvvetler ayrımının yok edilmesidir. Yeni Türkiye, rüşvetçilerin, kara paracıların, yabancı haberleri/devlet" title="devlet" class="klink">devletlerin hesabına çalışan neidüğü belirsizlerin hayırsever olarak sunulmasıdır. Yeni Türkiye İmralı canisinin, peşmerge başının, polis ve Mehmetçik katillerinin gökler çıkarıldığı, PKK’nın siyasi statü elde ettiği hıyanet ve hezimet tablosudur" diye konuştu.

AK PARTİ'LİLERLE haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP'LİLER HAVALİMANINDA KARŞILAŞTI
haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İzmir belediye başkan adaylarını tanıttığı toplantısının ardından Swissotel Grand Efes'te dinlendi. Daha sonra İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na giden Bahçeli, partisinin İl Başkanı ve genel başkan yardımcıları ile VIP Salonu'nda 15 dakika oturup, sohbet etti. Bahçeli, uçakla Ankara'ya döndü.

İzmir'de Bahçeli'nin kentten ayrılacağı sırada Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Manisa dönüşü VIP Salonu önünde halka hitap etmesi planlanmıştı. İzmir Emniyet Müdürlüğü, haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP'den uğurlama yapılmamasını istemişti. haberleri/MHP" title="MHP" class="klink">MHP geri adım atmazken, Başhaberleri/bakan" title="bakan" class="klink">bakan Erdoğan'ın havalimanı mitinginin yeri değiştirilerek, VIP Salonu'ndan uzak bir noktaya alındı.

 Ellerinde üç hilalli parti bayrakları taşıyarak Bahçeli'yi uğurlamaya gelen partililerle, miting alanına yürüyen Ak Partililer havalimanında karşılaştı, ancak herhangi bir gerginlik yaşanmadı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner36